Spolupráce vitamínu K2 a vitamínu D

Silná kostra s vitamínem K2

Zdravých kostí můžeme docílit tím, že budeme dbát na zdravý životní styl – pestrou stravu a pravidelný pohyb. Je obecně známé, že dlouhodobá neaktivita může vést k slábnutí a řídnutí kostí. Navíc se pohybový aparát opotřebovává s věkem, a tudíž je třeba se o něj starat pravidelně. Většina lidí si zdravé kosti automaticky spojí s vápníkem. Ano, vápník je pro zdraví kostí zásadní, ale je třeba si v jídelníčku pohlídat i množství vitamínů K a D, aby se vápník vstřebával tam, kam má.

Vitamín K2 je klíčový vitamín pro tvorbu silné kostry. Je nezbytný pro transport vápníku z krevního oběhu do kostry, a tím přispívá k udržení normálního stavu kostí. Jinými slovy řečeno, předchází tzv. kalcifikačnímu paradoxu, kdy vyšší příjem vápníku bez vitamínu K2 vede spíše k ukládání vápníku do cév než do kostí. Vitamín K2 patří do řady vitamínů rozpustných v tucích a naše tělo si ho dokáže vytvořit jen velmi málo. Je třeba ho tedy doplňovat do našeho těla prostřednictvím potravy nebo doplňků stravy.

Spolupráce vitamínu K2 a vitamínu D

Oba vitamíny jsou důležité pro zdravé kosti. Vitamín D je nezbytný pro tvorbu proteinů, které přispívají k tvorbě silných kostí. Vitamín K2 aktivuje proteiny tak, že mohou transportovat vápník z cév do kostry. Tímto způsobem oba vitamíny spolupracují a přispívají tak k udržení normálního stavu kostí. OmegaPro® je proto vhodná pro každého, kdo si chce udržet silné kosti. Obzvláště pro ty, kterým je více jak 30 let. Po třicátém roku věku postupně kosti slábnou, což je přirozenou součástí stárnutí.

Ochrana buněk s vitamínem E

Posledním, avšak neméně důležitým vitamínem v OmegaPro®, je vitamín E. Ten přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Vitamín E je důležitý antioxidant.

Oxidační stres je nežádoucí stav organismu, který je vyvolán nepoměrem škodlivin neboli reaktivních forem kyslíku a antioxidantů v těle. Lidský organismus je denně vystaven mnoha negativním vlivům, jako je znečištěné životní prostředí, stres, nekvalitní potrava, kouření (i pasivní), nadměrná fyzická zátěž aj. Dlouhodobé působení těchto negativních vlivů může poškodit buňky našeho těla.

OmegaPro® je jedinečným doplňkem stravy obsahující nenasycené mastné kyseliny omega 3 z kalamár. Omega 3 z kalamár jsou pro svůj vyšší obsah DHA v porovnání s jinými zdroji jedním z nejkvalitnějších zdrojů nenasycených mastných kyselin.

Omega 3 nenasycené mastné kyseliny EPA a DHA:

  • přispívají k normální činnosti srdce (při přívodu 250 mg EPA a DHA denně) 

Kyselina DHA:

  • přispívá k udržení normální činnosti mozku a stavu zraku  (při přívodu 250 mg DHA denně) 

Vitamín D přispívá k:

  • udržení normálního stavu kostí
  • udržení normální činnosti svalů
  • normální funkci imunitního systému 

Vitamín E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem

Vitamín K přispívá k udržení normálního stavu kostí

Objednat OmegaPro®