Jak poznat kvalitní Omega-3

OmegaPro® je jedinečným doplňkem stravy obsahující nenasycené mastné kyseliny omega 3 z kalamár. Nenasycené mastné kyseliny omega 3 z kalamár jsou pro svůj vyšší obsah DHA v porovnání s jinými zdroji jedním z nejkvalitnějších zdrojů nenasycených mastných kyselin. Kalamáry se rychle reprodukují a rostou. Průměrná délka jejich života je 450 dní. Bezpečné a udržitelné způsoby lovu, které používá již desítky let náš dodavatel kalamarového oleje, společnost PharmaMarine, jsou šetrné k životnímu prostředí.

Olej z kalamárů je „vedlejší produkt“. PharmaMarine loví kalamáry zejména pro prodej ke konzumaci do restaurací. Co se nepoužije na na smažené prstýnky (jak se běžně kalamáry servírují), je zpracováno na olej.

Kalamáry jsou ke zpracování na kalamarový olej přepravovány do Norska. Olej Calamarine® je vyroben společností Pharma Marine v jejich továrně v Norském Ålesund. Zaměstnanci Pharma Marine mají bohaté, letité zkušenosti s produkcí Omega 3 oleje.

Omega 3 nenasycené mastné kyseliny můžeme získat jak z rostlin, tak z plodů moře. Rostliny obsahují krátké Omega 3 mastné kyseliny, jako jsou ALA. Mořští živočichové obsahují dlouhé Omega 3 mastné kyseliny DHA a EPA.DHA je právě ta kyselina, která má prokazatelné účinky na srdce, mozek a zrak (při přívodu min. 250 mg EPA a DHA denně).

DHA je pro naše tělo životně důležitá. Je to převládající omega 3 nenasycená mastná kyselina v některých životně důležitých orgánech a je to téměř jediná nenasycená mastná kyselina v mozku, očích a nervové tkáni. Lidské tělo si neumí vyprodukovat potřebné množství kyseliny DHA samo, proto mu ji musíme dodávat prostřednictvím potravy.  V grafu je možné vidět poměr obsahu DHA a EPA v orgánech lidského těla. Obsah DHA je v některých životně důležitých orgánech, v krvi nebo v mateřském mléce minimálně 4x větší než obsah EPA. Vědecké důkazy ukazují na to, že DHA je nejdůležitější nenasycená mastná kyselina pro udržení dobrého zdraví.

Dlouhodobé užívání

OmegaPro® je doplněk stravy určený k dlouhodobému užívání. Nejedná se o lék, který vás zbaví stávajících problémů či nemocí, ale dodá vašemu tělu vitamíny a látky podporující základní funkce vašeho těla.  Podobně jako u většiny dalších doplňků stravy doporučujeme u OmegaPro® dlouhodobé a pravidelné užívání, abyste dosáhli těch nejlepších účinků.

OmegaPro® je jedinečným doplňkem stravy obsahující nenasycené mastné kyseliny omega 3 z kalamár. Omega 3 z kalamár jsou pro svůj vyšší obsah DHA v porovnání s jinými zdroji jedním z nejkvalitnějších zdrojů nenasycených mastných kyselin.

Omega 3 nenasycené mastné kyseliny EPA a DHA:

  • přispívají k normální činnosti srdce (při přívodu 250 mg EPA a DHA denně) 

Kyselina DHA:

  • přispívá k udržení normální činnosti mozku a stavu zraku  (při přívodu 250 mg DHA denně) 

Vitamín D přispívá K:

  • udržení normálního stavu kostí
  • udržení normální činnosti svalů
  • normální funkci imunitního systému 

Vitamín E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem

Zdravé srdce s DHA

Naše tělo prochází přirozeným vývojem, který s sebou od určitého věku nese negativní vlivy.

Celý článek

Objednat OmegaPro®